Jak porovnat nabídky jednotlivých dodavatelů

Při porovnávání nabídek různých tepelných čerpadel sledujte tři hlavní body. Kdo vám čerpadlo nabízí a jaké čerpadlo vám nabízí je stejně důležité jako za kolik vám čerpadlo nabízí.RRPE6UW76RRPE

 1. Kdo mi čerpadlo nabízí (Specializovaná firma na tepelná čerpadla odvede pravděpodobně lepší práci než běžná topenářská firma, která jednou za čas namontuje tepelné čerpadlo). 
 2. Rychlost vystavení a přehlednost nabídky napoví o schopnostech firmy vypořádat se úspěšně i s dodávkou čerpadla.
 3. Běžte se podívat jak vypadá práce firem, které srovnáváte.
 4. Jak rychle zajišťuje dodavatel servis. Jak daleko do mého domu sídlí. Je nerozumné objednat si třeba v Plzni tepelné čerpadlo od dodavatele z Moravy. I při nejlepší vůli bude pro dodavatele velmi obtížné zajišťovat při takovýchto vzdálenostech kvalitní a rychlý servis.
 5. Pokud má firma ISO, máte jakousi záruku, že má v papírech menší nepořádek než jiné firmy a reklamace poslané doporučeně nemůže házet do koše...
 6. Jaké čerpadlo mi nabízí (s tepelným čerpadlem od renomovaného evropského výrobce máte větší jistotu bezproblémového provozu než u domácího malosériového výrobce).
 7. Porovnejte topný faktor a kvalitu dodávaných komponentů, např. materiál bojleru.
 8. Poslechněte si jak je tepelné čerpadlo hlučné v provozu.
 9. Vyzkoušejte si jak se vám bude ovládat regulace.
 10. Jaká je cena (Pokud chcete mít v příštích letech klidný spánek, hoďte nejlevnější nabídku rovnou do koše)
  1. Počítejte s tím, že kvalitní čerpadlo od specializované firmy bude bohužel stát víc než levné zařízení od nezkušeného dodavatele
  2. Pokud má firma výrazně nižší náklady na montáž, než jiná znamená to:
   1. Je to skvělá a mimořádně efektivní firma
   2. Mají méně lidí než je na danou práci potřeba, takže nebudou nic stihat ve slíbených termínech.
   3. Na něco prostě zapomněli a budou to z vás později páčit na vícenákladech 
  3. Nezapomeňte, že tepelné čerpadlo si na sebe dokáže  na rozdíl od jiných výrobků samo vydělat. Když si například koupíte hodně kvalitní a nadupané auto, bude stát samozřejmě víc než standartní model, ale budete platit i více peněz za jeho provoz(pojištění, povinné ručení, spotřeba paliva). Když si ale koupíme hodně kvalitní a nadupané tepelné čerpadlo, budete platit méně než u standartního modelu. Vložené peníze navíc se vám v krátké době vrátí.
  4. Nejlepší způsob, jak získat nejvyšší kvalitu za dobrou cenu je vybrat si kvalitního dodavatele a vyjednat si u něj nějakou slevu.